امپراتوری ایران به قلم «دان ناردو»

امپراتوری ایران به قلم «دان ناردو»

«امپراتوری ایران» به قلم «دان ناردو»، کتابی درباره ی تاریخ پیش از اسلام ایران می باشد.

⭕️دان ناردو با انتشار نزدیک به چهارصد و پنجاه کتاب، یکی از پرکارترین و مهم‌ترین نویسندگان ایالات‌متحده آمریکا است که تاریخ جذاب پیش از اسلام ایران ازجمله پادشاهان و فاتحان هخامنشی را با جذابیتی بسیار، به رشته تحریر درآورده است.

⭕️در این کتاب ایشان به دوری از جزئیات، بیشتر به تشریح و نگاهی اجمالی به فاتحان ایرانی و فتوحات آن‌ها می‌پردازد که هم تصویری کلی از چگونگی شکل‌گیری ایران و حکومت‌هایی چون ایلامی ها، ماد ها، پارس ها و… به ما می‌دهد، هم شناختی کلی از مسائل سیاسی، اجتماعی و تاریخی حاکم بر آن دوران است. شناختی که برای بحث و پرداختن به تحلیل مسائل سیاسی، اجتماعی و تاریخی ایران همواره به آن نیاز داریم.

⭕️به‌غیراز جذابیت و غرورها و حسرت‌های تاریخ ایران در آن زمان که در این کتاب به‌خوبی به خواننده منتقل می‌شود و آن را ورای یک کتاب تاریخی به کتابی پر از داستان‌های شگفت‌انگیز دوران باستان تبدیل کرده است، دراین‌بین ما را دررسیدن به درک درستی از سیاست و سبک حکومت‌داری هر یک از این فاتحان بزرگ یاری می‌دهد؛ که با آن بتوان دلایل و چگونگی پیروزی و شکست آن‌ها و وارثان بعد از آن‌ها را چه ازنظر سیاسی و چه ازنظر ایدئولوژیکی و دینی مورد تحلیل و بررسی قرارداد.

⭕️به‌غیراز این، در زمانه‌ای که اندیشه‌های ضد ایرانی و کوروش کبیر در کشور خودمان به دلایل مختلف در حال ترویج و گسترش می‌باشند و حتی وب‌سایت‌هایی با عناوینی مانند “مبارزه با ملی‌گرایی افراطی” که بعضی از آن‌ها خود کاملاً افراطی به ترویج ضد ایرانیت می‌پردازند و عیناً کوروش، آریوبرزن و… را جنایت‌کار و بزدل خطاب می‌کنند وظیفه همه ما است که با خواندن کتاب‌های تاریخی، کاملاً منطقی و به‌دوراز اسطوره‌سازی و ملی‌گرایی افراطی از تاریخ خود و کوروشی که حتی موردستایش یونانی‌هایی مانند گزنفون که در آن دوران از دشمنان اصلی امپراتوری ایران بودند دفاع کنیم.

?در ادامه می توانید نسخه صوتی این کتاب را از طریق وب سایت مجله اینترنتی معرفی دانلود کنید.

دانلود کتاب امپراتوری ایران

 

بخشهایی از کتاب امپراتوری ایران، در ستایش کوروش کبیر

JoinUs
کیاکسارگ گودرزی

-

مطالب مرتبط

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/introduc/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399
دیدگاه بگذارید